To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Krewniaków
FORUM KREWNIAKÓW

Transplantacje - Dawca szpiku- odznaka

Takeszi - 2014-07-05, 19:44
Temat postu: Dawca szpiku- odznaka
Witam, myślę że są na forum jacyś dawcy szpiku. Ile czekaliście na odznakę? Wiadomo, że nie oddawałem szpiku dla odznaki ale byłaby to miła pamiątka. Od DKMSu otrzymałem informację, że Poltransplant najpierw odezwie się listownie ale ile miesięcy/lat na taką odezwę drodzy dawcy czekaliście? :)
kein - 2014-07-05, 22:15

Jako ciekawostkę powiem, że DKMS dla każdego dawcy daje podarunek w postaci aniołka :)

Ale na to pytanie nt. odznaki nie znam odpowiedzi.

liwus - 2015-01-04, 22:26

Niecałe 3 lata ( ok.2 l i 9 m-cy) od oddania otrzymałam legitymację i odznakę wystawioną przez klinikę w której oddawałam szpik.
Szpik jak wida w podpisie oddwalam w lutym 2012 natomiast legitymację z odznaką otrzymalam jakoś listopad/grudzień 2014.

Nutaharion - 2015-01-07, 23:53

liwus napisał/a:
Niecałe 3 lata ( ok.2 l i 9 m-cy) od oddania otrzymałam legitymację i odznakę wystawioną przez klinikę w której oddawałam szpik.
Szpik jak wida w podpisie oddwalam w lutym 2012 natomiast legitymację z odznaką otrzymalam jakoś listopad/grudzień 2014.


Super :bra:
A wiesz co tam u biorcy? Wszystko okej :) ?

rehacpus - 2015-02-05, 07:52

Brawo! :) oby było wszystko okej!
lukasz - 2015-05-28, 22:05

a co to za odznaka ?
M@rcin - 2015-05-29, 17:45

Cytat:
Art. 22. 1. Dawcy szpiku lub innych regenerujących się komórek i tkanek przysługuje tytuł Dawca Przeszczepu.
2. Odznakę i legitymację potwierdzającą posiadanie tytułu Dawca Przeszczepu wydaje podmiot leczniczy, który pobrał szpik lub inne regenerujące się komórki lub tkanki.
3. Dawcy Przeszczepu, który oddał szpik lub inne regenerujące się komórki i tkanki więcej niż raz oraz dawcy narządu, przysługuje tytuł Zasłużony Dawca Przeszczepu.


Podstawa prawna:
- Ustawa z dnia 1 lipca 2005 r. o pobieraniu, przechowywaniu i przeszczepianiu komórek, tkanek i narządów
http://isap.sejm.gov.pl/D...2+ust.+6&type=3
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 29 sierpnia 2008 r. w sprawie odznak "Dawca Przeszczepu" i "Zasłużony Dawca Przeszczepu" http://isap.sejm.gov.pl/D...40000708&type=2
- Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 21 maja 2014 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie odznak „Dawca Przeszczepu” i „Zasłużony Dawca Przeszczepu”
http://isap.sejm.gov.pl/D...40000708&type=2



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group