To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Krewniaków
FORUM KREWNIAKÓW

Krew - wysokie RBC, HBG, krwotoki z nosa

Razi - 2010-04-09, 16:20
Temat postu: wysokie RBC, HBG, krwotoki z nosa
W dzieciństwie często miałem krwotoki, ale były dość łagodne, jedna wizyta u laryngologa załatwiła sprawę.
W zeszłe wakacje krwotoki powróciły. Tzn. wcześniej też się zdarzały, ale lekkie i krótkie, ale teraz to były rekordowe ilości.
Wystarczyła wysoka temperatura na dworze, żebym przestał 5-15 minut nad umywalką czekając aż się wykrwawię, wszelkie próby zatamowania nie pomagały: tworzyły się zakrzepy krwi, po usunięciu których krew dalej się lała.
Byłem u laryngologa pierwszy raz, to zabieg wystarczył na dosłownie dwa tygodnie. Później dostałem jakieś leki na krwotoki, nie pamiętam jak się nazywały, ale pomogły. Jako że nie można ich było brać non stop, poszedłem na drugi zabieg, który chyba pomaga do dziś, ale miałem wrażenie, że połykam krew czasami.

miałem robioną morfologię, to byl 27/07 (2 dni po 3-dniowej serii krwotoków):
WBC: 6.5
RBC: 5.93 (max 5.80)
HGB: 16.3
HCT: 48.9%
PLT: 186
MCV: 83
MCH: 27.4
MCHC: 33.2

Chciałem tydzień temu oddać krew, ale jak powiedziałem lekarzowi o tych krwotokach (nie chciałem niczego zatajać), to mnie wysłał na badania krwi.

Dzisiaj odebrałem wyniki ze wczorajszego badania:

Zakresy norm są podawane z uwzględnieniem wieku i płci.

Czy mogę z takimi wynikami oddawać krew? Czego nie oddam, to pewnie i tak połknę, albo wyleję do umywalki. Mój ojciec miał coś podobnego, po rozpoczęciu oddawania krwi krwotoki ustały.

pijawka - 2010-04-11, 01:04

Zgłoś sie do lekarza i nie oddawaj na siłę.
Pomagajmy innym, ale nie niszczmy przy okazji własnego zdrowia - nie o to w tym wszystkim chodzi.