To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Krewniaków
FORUM KREWNIAKÓW

Honorowe Krwiodawstwo - Anty HK

bencu - 2008-01-22, 21:00
Temat postu: Anty HK
Ostatnio jak czekalem po donacji to nawiazalem ciekawa rozmowe z pewna pania i rozmowa zeszla na nielegalne banki krwi. I w sumie niewiedzialem co powiedziec bo sam sie z tym nie spotkalem. Macie zwiazane z tym jakies doswiadczenia? Chetnie bym wzbogacil swoja wiedze aczkolwiek od razu zastrzegam ze w zadnym wypadku perspektywe zarabiania na ratowniu czyims zyciu nie jest dla mnie kuszaca (zeby nie bylo niescislosci)
Gemmini - 2008-01-25, 15:10

Nie spotkałem się szczerze mówiąc z nielegalnym bankiem krwi. Słyszałem o historiach, typu krew za pieniądze ale nigdy, żeby ta krew miała być oddawana gdzieś po kryjomu.
Martens - 2008-01-27, 14:24
Temat postu: Re: Anty HK
bencu napisał/a:
Ostatnio jak czekalem po donacji to nawiazalem ciekawa rozmowe z pewna pania i rozmowa zeszla na nielegalne banki krwi. I w sumie niewiedzialem co powiedziec bo sam sie z tym nie spotkalem. Macie zwiazane z tym jakies doswiadczenia? Chetnie bym wzbogacil swoja wiedze aczkolwiek od razu zastrzegam ze w zadnym wypadku perspektywe zarabiania na ratowniu czyims zyciu nie jest dla mnie kuszaca (zeby nie bylo niescislosci)

Być może chodziło o tzw. banki krwi pępowinowej, które nie są nielegalne, ale istnieją poważne wątpliwości co do sensu pobierania i przechowywania krwi pępowinowej. Nie muszę chyba dodawać, że kosztuje to sporo pieniędzy (samo pobranie jednorazowo i potem coroczna opłata za przechowywanie).

bencu - 2008-01-27, 15:01

To chodzi o to, ze np jakas placowka skupuje krew od dawcow za jakas tam kwote a potem sprzedaje to szpitala (np RCKIK za jedna jednostke dostaje 220zl). I jestem ciekawy czy to naprawde funkcjonuje (bo tak dziwnie aby szpital kupowal nielegalna, byc moze niebezpieczna krew) czy to tylko mit
corner - 2008-01-27, 19:12

Tylko jednostki publicznej służby krwi mają prawo pobierać/przetwarzać krew. Szpital nie może kupować krwi od byle kogo.