To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Forum Krewniaków
FORUM KREWNIAKÓW

Transplantacje - Dawca Szpiku - rejestracja, listy, badania :)

Anonymous - 2006-11-08, 01:05
Temat postu: Dawca Szpiku - rejestracja, listy, badania :)
Słuchajcie wczoraj dostałem przesyłke z Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych
z Ankietami i Próbówkami i igłą,i teraz pytanie żeby obrali mi krew musze zgłośić się do Punktu Krwiodawstwa??

:wstyd: :wstyd:

anita - 2006-11-08, 07:58

maciekmaj, powinna w przesyłce byc jakaś instrukcja, co z tym dalej.. zreszta to dziwne.. krew winna byc odpowiednio przechowywana, co z pobraniem i wysyłką itp. Zapewne jest tam jakiś nr telefonu..?
Anonymous - 2006-11-08, 12:34

Heh,juz poszlo do Centrum :)

Całkowity koszt 25 zł :)

Nietoperz - 2006-11-08, 18:19

Normalnie jestem w szoku nie prosciej by było w stacji krwiodastwa.
glizda - 2006-11-09, 11:36

sorry! To sam sobie krew pobrałeś? nie kumam!
Anonymous - 2006-11-09, 12:28

Poszlem do stacji krwiodawstrwa u nas,nie wiedzieli o cio chodzi,bo nigdy nikt z czyms takim nie przyszedl,ale wykonali telefon do Centrum,tam kazali isc do Lekarza rodzinnego i niech on w gabiniecie zabiegowym pobierze krew i podpisze dokumenty,TAK TEZ ZROBILEM!!
Pózniej spakowal on krew do specjalnego pojemnika poszla w paczke i do Wroclawia !@!

:padam:

glizda - 2006-11-09, 12:57

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! a ja już sobie wyobrażałam, jak w pokoju na łóżku siedzisz, wciskasz sobie igłę i krew zaczyna spływać do worka leżącego na dywanie!!! brrr
Dawid - 2006-11-09, 14:37

glizda napisał/a:
a ja już sobie wyobrażałam, jak w pokoju na łóżku siedzisz, wciskasz sobie igłę i krew zaczyna spływać do worka leżącego na dywanie!!! brrr

Hehehe... ostatnio koleżanka coś takiego mi opowiadała... Teraz jest na drugim roku leku, ale przed pierwszymi praktykami w wakacje kupiły z jeszcze jedną dziewczyną igły, strzykawki oraz rękawiczki i uczyły się pobierać krew :D To się nazywa "lekarz z powołania"

Anonymous - 2006-11-09, 16:09

Ja też wypełniałem ankietę na stronie Dolnośląskiego Centrum Transplantacji Komórkowych i mnie również przesłali w kopercie probówki z ankietą. Jednakże, między wypełnieniem ankiety, a otrzymaniem przesyłki zarejestrowałem się w FUJ (Fundacja urszuli Jaworskiej) i dostałem zaproszenie od Pani Urszulki na badania. Poszedłem na pobranie (Pracownia Imunologiczna przy Szpitalu im. Kopernika w Łodzi) , moja krew została przebadana, więc sobie odpuściłem wysyłanie probówek do Wrocławia. Napisałem im tylko maila i przedstawiłem jak cała sytuacja wygląda.
Poza tym, mnie też na samym początku wydało to się trochę dziwne, w jaki sposób tak pobrana krew ma przetrwać przesyłkę, mimo tego że te probówki są szczelnie zamknięte.

erytrocytka - 2006-11-09, 23:22

erytrocytek, też bym chciała, ale nie wiem co i jak. Dajcie mi jakieś instrukcje proszę!!!
anita - 2006-11-10, 16:38

erytrocytka, Dolnośląskie Centrum Transplantacji Komórkowych własnie przysłalo mi wiadomosc, po wypełnieniu ankiety na ich stronie, że prześlą mi pakiet informacyjny (...) wraz z instrukcją co dalej...
Anonymous - 2006-11-10, 17:30

erytrocytka, nie mogę znaleźć tej stronki z ankietą ale jak wejdziesz na http://www.dctk.wroc.pl i dobrze poszukasz to powinnaś znaleźć forumlarz zgłoszeniowy. Jak nie znajdziesz to polecam jeszcze http://www.poltransplant.org.pl/crndsikp.html musisz sobie wydrukować formularz i wysłać do warszawki, po jakichś 3 tygodniach oni do Ciebie zadzwonią i zaproszą na badanie do najbliższego laboratorium, które współpracuje z Poltransplantem. :)
erytrocytka - 2006-11-10, 17:30

anita, myślałam, że mozna to zrobić w kazdym centrum krwiodawstwa.
Siwek - 2006-11-10, 19:22

Zaciekawiło mnie to, że wysłali Ci probówki, itp. do domu. Ja miałem wszelkie testy w stacji krwiodawstwa.
anita - 2006-11-10, 20:07

Siwek, mi też mail napisali, ze wyślą do domu z instrukcją.